Mittetulundusühing Eesti Köitekunstnike Ühendus asutati 1996. a. ja sinna kuulub praegu 11 kunstnikku. Ühingu liikmed on professionaalsed tarbekunstnikud, keda ühendab raamatuköitmine ning veendumus selle kunstiliigi vajalikkuses maailma kultuurimaastikul. Selle idee heaks on ühing võtnud endale põhiülesande korraldada pentanaale, s.t. iga viie aasta tagant toimuvaid rahvusvahelisi köitenäitusi "Scripta manent" (kirjutatu on jääv). Kunstnikud saavad end väljendada põnevates köitmisviisides- ja materjalides, lennukates kompositsioonides, mitmekesistes dekooritehnikates. Mõttelendu hoiab ohjes vaid autor ja tekst.

Ühendus korraldab ka väiksemaid näitusi nii kodu- kui ka välismaal, organiseerib kursusi, õpikodasid ja seminare siin- ja sealpool piiri, tutvustab eesti köitekunsti, sõlmib kontakte kolleegidega, õhutab õppima, otsib ja jagab erialast teavet.
Eesti Kultuurkapitali kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali üks 2020. a aastapreemiatest anti rahvusvahelise köitekunstinäituse Scripta manent VI korraldusmeeskonnale!
Hoolimata keerulisest ajast otsustasime köitenäitus-konkursi ja seminari siiski korraldada. Näituse õnnestumine kinnitas raamatu köitekultuuri elujõudu. Meil on preemia üle väga hea meel ja soovime tänada kõiki asjaosalisi – köitekunstnikke, teksti autorit Valdur Mikitat, ARS-i maja, kõiki toetajaid ja näituse külastajaid. Ja loomulikult suurim tänu Eesti Kultuurkapitalile, tänu kellele oleme saanud suurt köitenäitust korraldada juba kuuendat korda (vaata lisaks).
Scripta Manent VI näituse korraldajad vasakult: Rene Haljasmäe, Sirje Kriisa, Tiia Eikholm, Tulvi Turo, Tähti Roostalu ja Lennart Mänd.