Eesti Köitekunstnike Ühendus koostöös Eesti Kirjanduse Teabekeskusega kutsub Teid osalema rahvusvahelisel köitekunstinäitusel ja sellega kaasneval konverentsil Scripta manent VI.

Näitus toimub 11. septembrist 3. oktoobrini 2020 ARS kunstilinnaku Projektiruumis Tallinnas.


Salvesta fail siit:
Reglement Wordi dokumendina


Teema: Valdur Mikita metsafilosoofia

Vastavalt traditsiooniks saanud rahvusvahelistele kitekunstinitustele kutsume kitma taas ht Eesti jaoks olulist tekstikogumit, milleks seekord on
Valdur Mikita raamat Forestonia / Estwald / Mine metsa!

Tuntud ja armastatud kirjanik, semiootik ning endine Tartu Ülikooli vabade kunstide professor Valdur Mikita (s 1970) on üks unikaalsemaid kaasaegse eestluse mõtestajaid. Tema arutlused Eesti metsadest ja Eesti kohast maailma mastaabis lähevad korda paljudele inimestele.
Laiema publiku teadvusse judis kirjanik 2013. aastal ilmunud ja mitmeid auhindu võitnud raamatuga Lingvistiline mets. 2015 ilmus triloogia teine osa Lindvistika ehk metsa see lingvistika ning 2016 kolmas osa Metsik lingvistika: sosinaid kartulikummardajate külast.

Trükipoognad: V. Mikita teos (150 haruldast eksemplari) on trükitud eesti, inglise ja saksa keeles. 216-leheküljelise raamatu formaat on 20 x 29 cm. Tekst on trükitud 170 g/m2 Rives loodusvalgele paberile. Poognate teksti kujundajaks on Angelika Schneider.

Näitusel osalejad:
Näitusele on oodatud esinema köitekunstnikud ja üliõpilased, kes soovivad köite või objektiga edastada oma nägemuse Mikita tekstile. Oodatud on klassikalised, uuenduslikud ja professionaalselt kõrgel tasemel teostatud köited. Tööde suurus ei tohiks ületada mõõte 30 x 30 x 30 cm ega kaaluda üle 3 kg.

Näitusel osalemise registreerimise tähtaega on pikendatud 31. augustini 2019.

Näitusel osalemiseks palume selleks ajaks
registreeruda otse neti teel: http://bit.do/eQG7t
või kui internetivõimalus puudub, siis saata täidetud registreerumisvorm Tulvi Turole postiaadressil: Maneeži 6–5, 10117 Tallinn.

Osalemistasu: 90 EUR, Eesti Nahakunstnike Liitu, Eesti Kunstnike Liitu ja EK-sse kuuluvatele kunstnikele 45 EUR, Eesti Üliõpilastele 30 EUR.

Poognad saab kätte TLÜ Akadeemilisest Raamatukogust (Rävala 10, Tallinn) Rene Haljasmäelt, palun helistada ette 5190 0544.

Palume teha ülekanne koos registreerimisega EK pangaarvele:
MTÜ Eesti Köitekunstnike Ühendus
AS Swedbank, IBAN EE032200001120170592
Selgitus: (ees- ja perekonnanimi) SM 2020


Köidete saabumise tähtaeg: 1.–31. märts 2020

Valminud köited palume koos väljaprinditud köite kirjelduse vormiga tuua 1.–31. märtsini 2020 Tähti Roostalule või saata postiaadressil:

Tähti Roostalu
Tallinna Tehnikaülikooli Raamatukogu
Köitekoda, ruum: LIB-141
Akadeemia tee 1
12618 Tallinn


Köite kirjelduse palume saata vormil, mis avaneb lingil: http://bit.do/fqjDR


Žürii: Rahvusvaheline zürii koguneb aprillis 2020 ja valib välja kolm tööd, lähtudes tööde teemakohasusest, professionaalsest tasemest ja kunstniku isikupärasest vaatenurgast. Kolme võrdset peaauhinna saajat autasustatakse hinnaliste Kuldraamatutega. Määratakse ka ergutuspreemiad ja üks üliõpilaspreemia. Osaleja nimi ei tohi kajastuda kõites. Žüriil on õigus näituselt välja jätta kunstiliselt või tehniliselt ebaprofessionaalselt teostatud tööd. Žürii liikmed ja näituse korraldajad võivad esineda näitusel, aga ei konkureeri auhindade jagamisel.

Kõik näitusel osalejad saavad osavõtu diplomi ja kataloogi. Näituse korraldaja pildistab saabunud teosed ja avaldab need kataloogis, kodulehel ning ajakirjanduses avalikkuse informeerimise ja näituse tutvustamise eesmärgil. Kataloogi kujundab Tiia Eikholm ja näituse Lennart Mänd. Näituse lõppedes tagastatakse tööd autoritele ühe kuu jooksul.

Konverents ja näituse avamine toimub 25. septemberil 2020 Eesti Kunstiakadeemia konverentsisaalis ja galeriis, Põhja pst 7, Tallinn. Info esinejate kohta on täpsustamisel.

Scripta manent VI korraldustoimkond: Rene Haljasmäe, EKÜ juhatuse esimees; Sirje Kriisa, EKÜ juhatuse liige; Tulvi-Hanneli Turo, EKÜ juhatuse liige; Lennart Mänd, EKÜ liige; Tiia Eikholm, EKÜ liige; Tähti Roostalu, EKÜ liige.


Info:
scriptamanent.ee@gmail.com