Lugupeetud köitekunstnikud
üle maailma!


Olete taaskord palutud osa võtma traditsioonilisest Eesti Köitekunstnike Ühenduse poolt korraldatavast rahvusvahelisest köitekunstinäitusest Scripta manent VII. Seekord oleme näituse pühendanud maailmakuulsale eesti heliloojale Arvo Pärdile, kes järgmisel aastal tähistab oma 90. sünnipäeva. Samuti on 2025 aasta, mil möödub 500 aastat esimese eestikeelse trükise ilmumisest.
Näitus toimub Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones
11. septembrist – 16. novembrini 2025
.

Näituse tarbeks oleme trükkinud 200 nummerdatud trükipoognate komplekti Arvo Pärdi Keskuse poolt koostatud trükisest In principio. Sõna Arvo Pärdi muusikas“. Raamatu kaante vahelt leiab lugeja 81 teose tekstid kokku üheksas keeles ning nende tõlked inglise keelde. Teosed on järjestatud kronoloogiliselt, hõlmates Pärdi ligi 70-aastast loometeed. Kogumiku kujundamisel kasutatud käsikirjaline materjal, sealhulgas raamatu keskossa paigutatud illustratsioonide valik, pärineb helilooja visandilehtedelt, käsikirjadest ja muusikapäevikutest. 

Näitusele on oodatud esinema köitekunstnikud ja üliõpilased nii Eestist kui välismaalt. Oodatud on klassikalised, uuenduslikud ja kõrgetasemeliselt teostatud köited.

Rahvusvaheline žürii koguneb aprillis 2025 ja valib välja kolm tööd, lähtudes tööde teemakohasusest, professionaalsest tasemest ja kunstniku töö isikupärast. Võidutööde autoreid autasustatakse kolme Kuldraamatu ja ergutusauhindadega.


Eesti Köitekunstnike Ühendus