Eesti Kultuurkapitali kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali üks 2020. a aastapreemiatest anti rahvusvahelise köitekunstinäituse Scripta manent VI korraldusmeeskonnale! Hoolimata keerulisest ajast otsustasime köitenäitus-konkursi ja seminari siiski korraldada. Näituse õnnestumine kinnitas raamatu köitekultuuri elujõudu. Meil on preemia üle väga hea meel ja soovime tänada kõiki asjaosalisi - köitekunstnikke, teksti autorit Valdur Mikitat, ARS-i maja, kõiki toetajaid ja näituse külastajaid. Ja loomulikult suurim tänu Eesti Kultuurkapitalile, tänu kellele oleme saanud suurt köitenäitust korraldada juba kuuendat korda. (Vaata lisaks)
Scripta Manent VI näituse korraldajad vasakult: Rene Haljasmäe, Sirje Kriisa, Tiia Eikholm, Tulvi Turo, Tähti Roostalu ja Lennart Mänd.

Lugupeetud köitekunstnikud
üle maailma!


Rahvusvaheline köitekunstinäitus Scripta manent VI
toimub koostöös Eesti Kirjanduse Teabekeskusega ja on avatud 11. septembrist 3. oktoobrini 2020. a. ARS kunstilinnaku Projektiruumis, Pärnu mnt 154, Tallinnas. Näitusega kaasneb sünkroontõlkega seminar.

Seekordse näituse teema on eesti kultuur, eestlaste psühholoogia ja eestluse eripära. Lähtume kujunenud tavast, et kõik osavõtjad köidavad üht tekstikogumit, milleks seekord on rohelise hingeeluga eesti kirjaniku, semiootiku ja eestluse mõtestaja
Valdur Mikita kultuurifilosoofiline kolmes keeles trükitud teos „Forestonia / Estwald / Mine metsa!”.

Kirjaniku loomingus ühineb ürgne ja tänapäevane elutunnetus, ta otsib Eesti kultuuri ajaloolist aluspõhja ja püüab humoorikalt taaselustada ühiskonnas kaduvaid kultuurinähtusi ning maagilisi mõtteviise.

 


Esinema on oodatud kunstnikud, kes suhtlevad raamatu kui köite või kunstiobjektiga mis tahes materjalis ja tehnikas.

Näituse tarbeks on trükitud 150 nummerdatud trükipoognakomplekti Rives Natural White 170 g/m2 paberil ja 150 nummerdamata eksemplari Munken Polar Rough paberil 150 g/m2.

Võidutööde autoreid autasustatakse kolme ”Kuldraamatu”, kahe eriauhinna ja 10 ergutusauhinnaga.

Valdur Mikita soovib kõigile lugejatele head metsa eksimist!Sirje Kriisa
Scripta manent VI korraldustoimkonna ja
Eesti Köitekunstnike Ühenduse juhatuse nimel

+ 372 5234400
sirjekriisa@gmail.com
scriptamanent.ee@gmail.com